January 29, 2022 00:03
Спорт

Руска судиска двојка ќе дели правда на дуелот Еурофарм Пелистер – Татабања

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги одреди судиите за натпреварите од четвртото коло во второ по ранг клупско натпреаврување Лигата на Европа. Македонскиот претставник Еурофарм Пелистер кој во минатото коло ја оствари првата победа со триумфот на гости во Атина кај грчкиот АЕК, во оваа рунда утревечер (18.45 ч.) ќе биде домаќин на унгарската Татабања.

ЕХФ одлучи правдата во Битола да ја дели руската двојка Константин Ершов и Антон Пављуков, а делегат ќе биде Синиша Рудиќ од Хрватска.

 

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 19

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 10

english anime That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

watch anime dub AnimeDao Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

AnimeDao Bleach (Dub) Episode 366