January 28, 2022 21:46
Свет

Руската фрегата успешно ја лансираше хиперсоничната ракета Циркон

Фрегатата „Адмирал Горшков“ успешно лансираше хиперсонична ракета „Циркон“ од Белото Море, која погоди морска цел оддалечена повеќе од 400 километри, соопшти денеска руското Министерство за одбрана.

„Пробното гаѓање беше извршено од Белото Море кон цел лоцирана на оддалеченост од над 400 километри. Снимачите на податоци покажуваат дека летот на хиперсоничната ракета бил во согласност со наведените параметри. Пробното лансирање од фрегатата „Адмирал Горшков“ било успешно и целта е уништена“, изјавуваат од Министерството.

Во соопштението се наведува дека фрегатата на Северната флота Адмирал Горшков извршила уште едно пробно лансирање во рамките на последната фаза од тестирањето на хиперсонични ракети, пренесе ТАСС.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Mother of the Goddess’ Dormitory

stream anime online Hunter x Hunter (2011) (Dub)

Record of Ragnarok

animeflix Pokémon Journeys: The Series

Attack on Titan Final Season (Dub)