June 28, 2022 09:05
Свет

Русија уништи пратка оружје што Западот и ја достави на Украина

Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека руските сили уништиле голема пратка оружје што Западот и го доставил на Украина.

„Ракетите со калибар со долг дострел „Калибр” со висока прецизност, лансирани од морето, уништија голема пратка оружје и воена опрема”, се наведува во соопштението.

Пратката била испорачана од САД и европските земји во близина на железничката станица Малин, во регионот Житомир, на северозападот од Украина, наведе руското МО.

không rút được tiền từ go88

sunwin đánh cho iphone sunwin trên ios sunwin ân