June 26, 2022 16:07
Свет

Русија протерува хрватски дипломати

Од Русија ќе бидат протерани петмина дипломати од хрватската Амбасада во Москва, како одговор на протерувањето руски дипломати од Загреб, соопшти денеска руското Министерство за надворешни работи.

Хрватска на 11 април информираше за протерани 18 руски дипломати и шест членови на административно-техничкиот персонал од Амбасадата во Загреб.

Ден подоцна, Руската Федерација изрази силен протест до хрватските власти и се закани со соодветен одговор.

go88 game quy luật đánh tài xỉu go88 tải game go88

otp sunwin diễn đàn tài xỉu sunwin sunwin game tài xỉu