January 28, 2022 06:44
Свет

Русија протера американски дипломати по акцијата на Вашингтон

Вработените во американската амбасада кои се во Москва повеќе од три години треба да ја напуштат Русија до 31 јануари 2022 година, изјави денеска портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова.

Таа нагласи дека ваквата одлука не е избор на Русија, бидејќи САД, како што вели, „наметнаа слична игра“ откако Стејт департментот еднострано воведе тригодишно ограничување на времетраењето на службените патувања за вработените во руската амбасада. во Вашингтон и генералните конзулати.Русија во Њујорк и Хјустон.

Официјален Вашингтон претходно нареди 27 руски дипломати да ги напуштат САД до 30 јануари 2022 година, пренесува РИА Новости.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Attack on Titan Final Season (Dub)

AnimeHeaven Dragon Ball Super (Dub)

anime heaven Attack on Titan Season 2 (Dub)

AnimeHeaven So I'm a Spider, So What?

anime sites Dragon Ball Z (Dub)