January 22, 2019 00:11
Свет

Русија: Продолжена прелиминарната истрага за уапсените украински морнари

Прелиминарната истрага за украинските морнари уапсени по инцидент во Кречкиот теснец ќе биде продолжена до 25 мај, изјави извор запознат со истрагата.

Дваесет и четири морнари обвинети се дека нелегално преминале руска граница. Уапсени беа на 25 ноември откако беа запрени три украински воени бродови што поминувале преку Керчкиот теснец од Црното Море кон Азовското Море.

Related posts

Во авион пронајдено срце за трансплатација, па морал да се врати назад

Igor

Најголемиот критичар на Путин замина од Русија

Valentina

Протестна нота од Ирак за Турција поради нарушување на воздушниот простор

Igor