June 25, 2022 22:19
Свет

Русија прогласи 34 француски дипломати за персона нон грата

Москва прогласи 34 вработени во француската амбасада за персона нон грата како одговор на протерувањето на руските дипломати, соопшти Министерството за надворешни работи на Русија.

Според „Спутник“, руското министерство соопштило дека претставниците на амбасадата имаат рок од две недели да ја напуштат Русија.

đánh bài online go88 go88 play quy luật bầu cua go88

sunwin nghia la gi sunwin renewable energy pvt ltd sunwin của tùng vàng