January 29, 2022 08:07
Спорт

Русија преку Германија до финалето во Дејвис купот

Тениската репрезентација на Русија се пласираше во финалето на Дејвис купот, откако вечерва во Мадрид ја совлада Германија со 2:0.

Првиот бод на Русија и го донесе Андреј Рубљов, кој го совлада Доминик Кепфер со 6:4, 6:0, а победата ја обезбеди Дмитриј Медведев со триумфот над Јан Ленард Штруф со 6:4, 6:4.

Противник на Русија во утрешното финале ќе биде Хрватска, која вчера со 2:1 беше поуспешна од Србија.

Русија и Хрватска ќе се борат за својата трета титула во Дејвис купот.

Русија беше победник во 2002 и 2006 година, додека Хрватска триумфираше во тенискиот Дејвис куп во 2005 и 2018 година.

watch anime dub. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Tokyo Revengers (Dub) Episode 22

anime sites Record of Ragnarok

BANANA FISH Episode 23

anime sites Your Name.

watch anime Attack on Titan Season 3 Part 2