March 2, 2021 18:16
Свет

Русија обвини американски дипломати за објавување маршрути на денешните протести

Русија ја обвини американската амбасада во Москва дека објавувала маршрути за планираните денешни протести во поддршка на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални и побара објаснување од американските дипломати.

– Амбасадата на САД во Москва вчера објави „протестни рути” во руските градови и прошири информации за „маршот кон Кремљ”, напиша на Фејсбук портпаролот на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова, додавајќи дека „американските колеги ќе треба да дадат објаснување”. 

Watch Scum's Wish Episode 4 at website https://gogoanime.be gogoanime god of highschool

Watch Our Last Crusade or the Rise of a New World (Dub) Episode 7 (https://animeplanet.cc/m/75nB/ep-7) at website https://animeplanet.cc. See more anime planet manga recommendations