Економија Свет

Русија го прекинува снабдувањето со електрична енергија за Финска

Русија ќе го прекине снабдувањето со електрична енергија за Финска овој викенд, соопшти денсека добавувачот во момент кога се зголемуваат тензиите околу кандидатурата на Хелсинки за НАТО поради воената кампања на Москва во Украина.

„Принудени сме да го прекинеме увозот на електрична енергија почнувајќи од 14 мај”, соопшти РАО Нордик, подружница на рускиот државен енергетски холдинг Интер РАО.

„РАО Нордик не е во можност да плаќа за увезената струја од Русија”, посочува компанијата.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Naruto: Shippuden Episode 495

Record of Ragnarok Episode 12

sites to watch anime Bleach

AnimeHeaven Naruto (Uncropped) (Dub) Episode 212

english dubbed anime AnimeHeaven Naruto: Shippuden (Dub)