June 25, 2022 09:06
Свет

Русија бара Литванија да ја повлече забраната за транзит на стока до Калинград

Руското Министерство за надворешни работи денеска соопшти дека Москва бара од Вилнус да ја укине забраната за железнички транзит на стока до енклавата Калининград на Балтичкото Море, во спротивно, како што наведоа, го задржува правото да возврати соодветно.

„Во тој поглед, истакнавме дека доколку транзитот на стока меѓу Калининградската област и остатокот од Русија преку Литванија не биде целосно обновен, Русија го задржува правото да преземе мерки за заштита на своите национални интереси”, се вели во соопштението на руското Министерство.

go88 phiên bản mới nhất go88 bui ba quan đổi mật khẩu go88

nạp tiền sunwin bị từ chối sunwin homepage danh bai doi thuong sunwin