Свет

Русија бара извинување од Полска за инцидентот со амбасадорот

Русија побара официјално извинување од Полска и се закани со можни идни последици откако нејзиниот амбасадор Сергеј Андреев беше испрскан со црвена боја на советските воени гробишта во Варшава во понеделникот.

Руското Министерство за надворешни работи го покани полскиот амбасадор Кшиштоф Крајевски за да му испрати протестна нота и објави соопштение по тој повод.

„Русија очекува официјално извинување од полското раководство во врска со инцидентот и бара да се обезбеди безбедност на рускиот амбасадор и сите вработени во институциите на руското Министерство за надворешни работи во Полска“, се вели во соопштението.

„Понатамошните чекори ќе бидат решени во зависност од реакцијата на Варшава на нашите барања“, се додава во соопштението.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 4

Dragon Ball (Dub) Episode 153

free anime Dragon Ball Z

animes online Attack on Titan Season 3 Part 2

english dubbed anime Spare Me, Great Lord!

tải go88