Македонија

Ружин за ТВ 24: Петков сака да го омекне јавното мислење во Бугарија кое беше инструментализирано од други членки на ЕУ

Екс амбасадорот во НАТО Нано Ружин во емисијата 24 анализа на ТВ 24 вели дека дипломатот треба да е аргументиран и внимателен и да размислува и да гради позиција со дијалог.

– Ова што го прави владата треба да и се честита, бидејќи со Грција ние немавме дијалог, само ад хок случајни средби. Сега Ковачевски и Петков се нови во ова. Ни направи чест Петков што дојде во Скопје и се договорија да еден од петте проблеми е отфрлен. Петков е интелектуалец, отворен човек и тој сака да го омекне јавното мислење во Бугарија кое беше инструментализирано од други членки на ЕУ. – рече Ружин.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

stream anime online Gintama

watch anime free My Hero Academia

anime freaks website My Hero Academia Season 5

AnimeFreak Attack on Titan Final Season