January 20, 2021 14:30
Спорт

Рондо кариерата ќе ја продолжи во Атланта

Плејмејкерот Раџон Рондо својата кариера ќе ја продолжи во Атланта, објави инсајдерот на „ESPN”, Адријан Војнаровски на Твитер.

Договорот со 34-годишниот кошаркар ќе трае две години. За тоа време, тој ќе заработи 15 милиони долари.

Рондо претходно се откажа од едно сезонско продолжување на договорот со Лос Анџелес лејкерс и стана неограничен слободен играч.

Watch Bleach Episode 208 (https://crunchyrollfree.com/m/yjB/ep-208) at website https://crunchyrollfree.com. See more free iwatobi swim club crunchyroll

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 24 at website https://kissanimeonline.com. See more promare kissanime