July 26, 2021 02:58
Спорт

Роналдо: Јас сум мотивиран како на првото ЕП

Напаѓачот на Португалија, Кристијано Роналдо ги сподели своите очекувања за Европското првенство.

– Ние ги почитуваме сите ривали. Нема да има лесни натпревари. Се чувствувам како да сум прв пат на Евро. Сега сум мотивиран како што бев во 2004 година кога за прв пат стигнав до Европското првенство. Можеби уште посилно. Ние сме актуелни шампиони и уште еднаш сме меѓу претендентите за трофејот. Нема смисла да се ветува триумф, да се прават предвидувања. Можам само да ветам дека ќе играме за да победиме на секој натпревар, рече Роналдо во интервју за списанието „360″.

Португалците се во иста група со Германија, Франција и Унгарија.

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime. Watch Chou Deneiban SD Gundam Sangokuden Brave Battle Warriors Episode Full

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Yu-Gi-Oh! VRAINS (Dub) (https://animebee.to/m/v8vk) Episode 108

4Anime Watch anime online, English anime online HD. Watch Rail Wars! Episode 12

KissAnime Profile: https://profile.ameba.jp/ameba/kissanimemx/