Спорт

Роналдо: Рангник направи многу промени во Манчестер, му треба време да ги пренесе своите идеи

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо се осврна на работата на тренерот Ралф Рангник.

– Тој пристигна пред пет недели и многу промени. Но, му треба време да ги пренесе своите идеи до играчите. За ова е потребно време. Сепак, верувам дека добро ќе ја заврши работата. Знаеме дека не играме најдобар фудбал, но имаме многу натпревари за да ја подобриме ситуацијата. Мислам дека со неговото доаѓање во некои елементи почнавме да играме подобро. Не е така лесно да се смени менталитетот на играчите и начинот на игра, системот. Верувам дека ќе заврши добра работа, изјави 36-годишниот Португалец.

Манчестер јунајтед е 7-ми на табелата во Премиер лигата со 31 бод на 19 натпревари.

gogo anime tv. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

online anime GoGoAnime Black Clover

Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside Episode 11

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc Episode 7

GoGoAnime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

tải go88