Спорт

Роналдо: Подготвен ќе бидам за врвен фудбал и на 40 години

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо изјави оти ќе биде подготвен да игра фудбал на највисоко ниво и кога ќе навлезе во петтата деценија од животот.

– Среќен сум, сакам да продолжам да играм и да бидам дел од фудбалот. Ако можам да играм кога ќе имам 40 години, ќе можам и на 41, 42 … Но, најважно е да уживам во сегашниот момент, изјави 36-годишниот Роналдо за ЕСПН Бразил.

Напаѓачот на португалската репрезентација и на премиерлигашот Манчестер јунајтед рече дека „долговечноста” е фасцинантна работа, која почнал да ја проучува во последно време.

– Од физички аспект гледано, нема да речам дека се чувствувам како да имам 25, сепак, да не претеруваме. Но се чувствува како да имам 30 години. Водам сметка за своето тело и својот дух, порача португалската фудбалска ѕвезда.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch anime Attack on Titan Final Season (Dub)

AnimeDao WONDER EGG PRIORITY

AnimeDao Horimiya (Dub) Episode 11

anime to watch 6 LOVERS

AnimeDao Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai