Спорт

Роналдо му поставил услов на Јунајтед, спремен да замине

Кристијано Роналдо ќе го напушти Манчестер јунајтед доколку клубот не избори пласман во Лигата на шампионите.

Португалецот (37) неодамна изјави дека има намера да игра уште најмалку три години, но таблоидот „Сан“, тврди дека фудбалерот е подготвен да го напушти „Олд Трафорд“ по завршувањето на сезоната.

„САН“, тврди дека покрај тоа што Португалецот бара да биде прашан за името на идниот тренер на Јунајтед, поставил и нов услов, порачал дека идната сезона ќе го носи дресот на клубот само ако екипата се пласира во Лигата на шампионите.

Јунајтед се седми во Премиер лигата. Од 20 одиграни натпревари собраа 32 бода,пет бода помалку од четвртопласираниот Вест Хем. Лидер со два натпревари повеќе и 56 бода е Манчестер сити.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime DARLING in the FRANXX (Dub)

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 6

4Anime Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 12

anime stream Death Note

stream anime online World's End Harem