Спорт

Роналдо: Мојата улога во тимот е да постигнувам голови и да помагам со искуство, сакам да ги правам луѓето среќни

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо зборуваше за неговата улога во тимот.

– Секој треба да ја знае својата улога. Ја знам мојата улога во тимот и клубот … Се работи за постигнување голови, помагање на тимот со искуство и знаење за играта. Ако сите мислат исто, се жртвуваат за доброто на тимот, мислам дека ќе станеме подобри. Имаме фантастични навивачи, фантастичен стадион, фантастичен тим, па мораме да продолжиме со добрата работа. Мотивиран сум да го правам своето, да ги усреќам луѓето, семејството, фановите и себеси. Сакам да ја подигнам границата уште повисоко. Сакам да продолжам да играм фудбал. Сакам да ги правам луѓето среќни, изјави Роналдо.

Португалецот во средата го постигна победничкиот гол за Манчестер јунајтед на дуелот со Аталанта во 3. коло од Лигата на шампионите и уште еднаш сезонава донесе три бода за својот тим.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

english anime My Hero Academia Season 3 (Dub)

4 anime biz Naruto (Dub)

4Anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

4Anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

tải go88