November 26, 2022 14:03
Спорт

Роналдо како Јоаким Лев: Си брцна во гаќи, извади чоколатце – и го лапна!

Кристијано Роналдо синоќа успеа да постигне уште еден неверојатен рекорд бидејќи стана првиот фудбалер во историјата кој постигнал гол на дури пет светски првенства, но сите зборуваат за еден друг детаљ. Во еден момент од мечот, тој ја стави раката во меѓуножјето, извади чоколатце и го лапна.

На социјалните мрежи се појави видео кое стана вирално.