June 17, 2019 17:09
Спорт

Роналдо казнет со 20.000 евра, ќе игра против Ајакс

Кристијано Роналдо ќе игра против Ајакс во четвртфиналето од Лигата на шапмпиони. УЕФА одлучи да го казни само со 20.000 евра поради своето однесување по натпреварот против Атлетико Мадрид што Јувентус го реши во своја корист 3-0.

Роналдо сакаше да му врати на Диего Симеоне за контроверзното славење откако Аргентинецот исто реагираше по првиот натпревар.

Казната од 20.000 евра за Роналдо е 30 отсто од неговата неделна плата.

Нови вести

Јувентус платиле само милион евра за Маурицио Сари

Filip

Погба е дел од плановите на Солскјер, и покрај најавата дека си заминува

Igor

Долгот на Фенербахче надминал 650 милиони долари

zane