July 23, 2021 21:16
Спорт

Роналдо има само еден гол од 50 слободни удари на ЕП и СП

Португалија вчера загуби од Германија (2:4) во второто коло на ЕВРО 2020. Капитенот на португалскиот тим Кристијано Роналдо, кој постигна гол и асистираше, изведе слободен удар во 54. минута и шутираше над голот.

Како дел од португалскиот тим, Роналдо изведе 50 слободни удари 50 на Европските и светските првенства. Во исто време, тој постигна само еден гол од слободен удар.

За споредба: Герет Бејл има два гола по шест обиди во Велс.

За потсетување, во Јувентус, Португалецот се обиде да реализира 71 пати од слободен удар. Роналдо го постигна единствениот гол од слободен удар за време на неговите настапи во италијанскиот клуб во јули 2020 година на натпреварот од Серија А против Торино (4:1).

Watch anime online for free at KissAnime watch anime free. ef - a tale of melodies. Episode 12

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Biohazard: Damnation (https://animeflix.nl/m/d54w) Episode Full

https://animefreak.ws animefreaks official website. Daimajuu Gekitou: Hagane no Oni Episode Full

KissAnime Youmagine: https://www.youmagine.com/kissanimemx/designs