September 23, 2019 18:20
Спорт

Роналдо е најбрзиот напаѓач на Италија во првите три кола

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо стана најбрзиот напаѓач на Италија во првите три кола од новата сезона, пренесува „Футбал Италија”. Максималната брзина на 34-годишниот Португалец беше 34,62 км на час.

Според овој индикатор, Роналдо во Серија А е втор по дефанзивецот на Наполи, Костас Манолас кој забележа 35,41 км/час.

По Роналдо, на листата на најбрзи играчи во шампионатот на Италија се: фудбалерот на Торино, Симоне Ѕаѕа со 34,56 км/час, дефанзивецот на Рома, Џанлука Манчини со 34,46 км/час и членот на Аталанта, Берат Гимшити со 34,26 км/час.

Нови вести

Влезниците за фудбалскиот меч со Словенија во продажба по цена од 50 до 200 денари

Igor

Дибиров: Не смееме да го потцениме Нексе

zane

Берлускони: Милан ме разочара

Valentina