November 28, 2020 06:16
Спорт

Роналдо до Хабиб: Твојот татко би бил горд на тебе

Хабиб Нурмагомедов победи по само една минути и 53 секунди борба во втората рунда против Американецот Џастин Гејџи во спектакуларната УФЦ борба во Абу Даби.

По борбата се огласи бројни познати лица од светот на спортот, а меѓу нив и Кристијано Роналдо кој на својот Инстаграм објави порака со поддршка за Хабиб.

„Честитам брате. Твојот татко би бил горд на тебе“ – напиша Роналдо.