November 27, 2021 04:09
Спорт

Рома ја декласира Зорја за пласман во нокаут-фазата од Конференциската лига

Италијанскиот фудбалски калчолигаш Рома одиграа најдобро кога беше најпотребно и ја декласира украинската Зорја (4-0), која им беше директен конкурент за пласман во следната фаза од Конференциската лига. „Римската волчица“  постигна по два гола во обете полувремиња, а промаши и пенал. Рома сега се сигурен патник во следната фаза, а дури по одигрувањето на последното коло од групната фаза ќе се знае дали ќе го прескокнат првиот круг од нокаут-рундата.

На едно коло пред крајот на групоната фаза во нокаут фазта од Конференциската лига пласман обезбедија екипите на Гент, Феенорд, Копенхаген, Рен, Макаби ТА, Ласк, Карабах, Базел, Бодо Глимт, Рома и АЗ Алкмар.

4Anime: Shishunki Bishoujo Gattai Robo Z-MIND anime episode 6 online free at https://4anime.biz my hero academia heroes rising 4anime

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Website https://animefreak.ws: Watch TSUKIPRO THE ANIMATION animefreak Episode 13 anime freaks

Watch Hundred Episode 12

AnimeBee: Lemon Angel Project anime episode 13 online free at https://animebee.to english anime