October 19, 2021 05:05
Свет

Рома извојува победа со двоцифрена разлика на првиот натпревар под водство на Мурињо

Рома вчеравечер го совлада Монтекатини со 10:0, на првиот натпревар на тимот под водство на новиот тренер Жозе Мурињо.

Хет-трик постигна напаѓачот Борха Мајорал. Останатите голови ги постигнаа Карлес Перез, Џанлука Манчини, Рикардо Калафиори, Николо Ѕаноло, Никола Залевски и Амадо Диавара. Исто така, еден гол (автогол) постигна противнички играч.

Назначувањето на Мурињо за главен тренер на Рома стана познато на 4 мај. Договорот важи до летото 2024 година.

Website https://animepahe.cc: Watch Ai Yori Aoshi: Enishi (Dub) animepahe Episode 12 free anime online

Website https://animebee.to: Watch Psycho-Pass: Sinners of the System Case.2 - First Guardian animebee Episode Full anime online

AniWatch: Asobi Asobase Specials anime episode 2 online free at https://aniwatch.pro watch anime online

Website https://animeheaven.pro: Watch Fullmetal Alchemist: Brotherhood: 4-Koma Theater (Dub) animeheaven Episode 16 watch anime dub

Os mbed: https://os.mbed.com/users/animefreakws/

Scholar google: https://scholar.google.com/citations?hl=vi&user=rC2XXE4AAAAJ