September 16, 2021 19:52
Музика

Романтично, акустично доживување на Нокаут во Скопје Мериот хотел

Спектакуларен концерт на Нокаут се одржа завчера во наменски подготвената просторија на Скопје Мериот хотел. Концертот, кој траеше цели 2 часа, покрај тоа што беше уникатно, предновогодишно уживање кое се преточи во една магична вечер на романтични музички ноти и акустичен звук, им овозможи на сите љубители на музиката на Нокаут да бидат дел од снимањето во живо на новиот акустичен албум на бендот.

Нокаут настапи заедно со Игор Џамбазов, специјален гостин беше Гуру Харе, а концертот беше поддржан од Скопје Мериот, SATO, Ballantine’s, V-TAC, винаријата Тиквеш и македонската модна дизајнерка – Ирина Тошева

 

Antique Bakery (https://wcostream.cc/m/B9QY) Episode 12

AnimeFLV: Kuro ga Ita Natsu anime episode Full online free at https://animeflv.uk watch anime dub

AnimeBee: Kokoro Connect OVA anime episode 4 online free at https://animebee.to anime online

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Fliphtml5: https://fliphtml5.com/homepage/gmwhz

Tawk: https://tawk.to/animeflixnl