February 28, 2021 03:57
Магазин

Род Стјуарт се смири со Елтон Џон за да им даде пример на своите деца

Сер Род Стјуарт и Сер Елтон Џон се скараа откако Род ги критикуваше плановите на својот стар пријател за проштална турнеја, нарекувајќи го таквиот потег „не-рокенрол“ и дека тој нема да го стори истото.

Но, сега, Род вели дека тие официјално ја закопале секирата, и призна дека не би било фер да им каже на своите осум деца да им се извинуваат на разни луѓе без да го следат неговиот совет.

„Им велам на моите деца: Секој човек треба да се извини, оди и извини ѝ се на мајка ти. Само што се станавме повторно пријатели, јас и Елтон,“ рече Род.

„Отсекогаш сме имале жестоки несогласувања, како што знаете, низ годините, но тоа беше на разиграна основа. Имавме лоши караници, како брачна двојка. Тој траеше долго.”

Род (76) додаде дека жали што го искритикувал Елтон во врска со неговата проштална турнеја.

Hero Return Episode 12 at website https://animeheaven.pro arifureta anime heaven

Watch My Hero Academia 2 (Dub) Episode 1 (https://kissanimeonline.com/m/6J7V/ep-1) at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime boruto