January 27, 2022 07:06
Македонија Хроника

Роднини на патниците бараат информации, апелираат агенциите да се достапни во вакви моменти

Роднини на патниците кои се превезувале со некои од автобусите на „Беса транс” пред туристичката агенција чекаат подетални информации и  апелираат до агенциите да бидат достапни за информации во вакви тешки моменти.

– Од 6 утрово се информираме преку „Фејсбук”, бидејќи братучед ми е во Турција. Веќе три-четири часа се јавуваме во „Беса транс”. Немаме никаква информација, ниту пак се јавуваат. Тоа не е добро. Како што знаат да организираат екскурзии, така сега кога е трагично треба да се поактивни. Ги замолувам институциите да ги информираат луѓето, изјави Џељал Бакиу, роднина на патник кој, требало да се врати од Турција.

Седиштето на агенцијата од утринава го обезбедуваат неколкумина полицајци. Во автобуската несреќа во Бугарија загинаа најмалку 45 лица кои се враќале од Турција.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime online Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

anime streaming AniWatch Attack on Titan

anime to watch Attack on Titan Season 3 (Dub)

aniwatcher app AniWatch My Hero Academia Season 3 (Dub)

Hunter x Hunter (2011) Episode 146