Македонија

Роднини на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија бараат паралелна истрага

Роднини на загинатите и преживеаните во автобуската несреќа што се случи на автопатот „Струма“ во Бугарија, во ноември, пред Окружниот суд во Перник побараа паралелна истрага за несреќата, јави „БНТ“.

Во Окружниот суд во Перник е поднесен предметот за обезбедување на доказите, при што експертите повторно ќе ги испитуваат свиоците, ознаките, патната инфраструктура.

Собирањето докази за тешката сообраќајна несреќа е завршено, со што истрагата е при крај. Собрани се огромен број докази неопходни за расветлување на објективната вистина, изјави Сијка Милева, портпаролката на главниот бугарски обвинител, за „БТА“.

Роднините бараат и повеќе информации за накитот кој го имале жртвите во изгорениот автобус на „Беса транс“, чекајќи ги предметите кои биле во сопственост на нивните најблиски, а кои биле сочувани во несреќата.

 

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

online anime AnimeFreak Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

animefreaks official website The Daily Life of the Immortal King 2nd Season

AnimeFreak World's End Harem Episode 2

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

free anime online Attack on Titan Season 3 Part 2

tải go88