December 6, 2019 18:55
Магазин

Ричард Гир ги посети мигрантите на „Опен армс“ на Медитеранот

Холивудскиот актер Ричард Гир ги посети мигрантите кои повеќе од една недела се заглавени на Медитеранот на бродот управуван од шпанска хуманитарна група.

На бродот „Опен армс“ има 121 мигрант, а познатиот актер им обезбеди храна и други резерви.

Гир (69) на бродот донел кутии со овошја и разговарал со неколку мигранти кои избегале од Либија.

Славниот актер го повика светот да им даде поддршка и да им помогне на луѓето на бродот, нарекувајќи ги „браќа и сестри“.

Гир е познат по својата хуманитарна работа и учествува во кампањи за заштита на животната средина.

Нови вести

Дресот на Пеле од неговиот последен натпревар за Бразил, продаден за 30.000 евра

Igor

Одбележани патрониот празник и 75 години од основањето на НУБ „Св. Климент Охридски”- Скопје

Igor

Фарбите за коса го зголемуваат ризикот од рак на дојка

Igor