December 4, 2021 20:02
Магазин

Римац на Макрон му ги покажа Бугати и Невера

Француската химна на Марсеј одекна утрово во Пантовчак на свечениот пречек на францускиот претседател Емануел Макрон, кој е во прва посета на француски претседател на Хрватска од нејзината независност.

После тоа, Пленковиќ и Маркон се сретнаа со Мате Римац, кој на францускиот претседател му го претстави автомобилот на неговата компанија Римак Невера, како и моделот Бугати.

„Веќе е вообичаено владата да им покажува на странските гости во што сме напредни, па мило ми е што не избраа нас. Особено затоа што имаме многу вработени и во Франција“, рече Мате Римац.
Презентацијата беше направена пред работниот ручек на Макрон и Пленковиќ во истиот хотел, со што ќе заврши посетата на францускиот претседател.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime heaven JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

english anime AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 18

anime to watch AnimeHeaven Naruto

animeheaven app AnimeHeaven My Hero Academia Season 5 (Dub)