November 13, 2019 13:35
Спорт

Рикиардо ќе стартува од последната позиција во трката за ГН на Сингапур

Пилотот на Рено, Даниел Рикиардо, кој го освои осмото место во квалификациите за Гран-при во Сингапур, е исклучен од протоколот на трката, информира веб-страницата на ФИА.

Беше отворена истрага против Австралиецот, бидејќи генераторот на кинетичка енергија МГУ-К во неговиот автомобил даваше премногу моќ.

Сега Рикиардо ќе ја започне денешната трка од шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Сингапур од последното место.

Почетокот на трката е закажан за 14 часот и 10 минути.

Нови вести

Шпанија ги налути, но и ги мотивира македонските надежи

Igor

Сопругите на играчите од Наполи го напуштаат Неапол од безбедносни причини

Igor

Јувентус нова дестинација за Вилијан

Igor