November 30, 2021 11:11
Спорт

Риека и Динамо одиграа вистинско дерби во кое Велковски беше стрелец, а Ристовски асистент

Неверојатен дерби натпревар во 11. коло од фудбалскиот шампионат на Хрватска одиграа водечките Риека и Динамо од Загреб кое заврши без победник 3-3. Домаќините на полувремто заминаа во соблекувалната со предност од 3-0, но „модрите“ во вториот дел ја анулираа предноста. Македонските фудбалски репрезентативци кои настапуваат во двата тима Дарко Велковски за Риека и Стефан Ристовски за Динамо одиграа запазена улога, додека пак Ариан Адеми капитенот на тим от од Максимир поради повредата здобиена на репрезентативниот меч Македонија – Германија не беше во составот. Велковски се запиша во листата на стрелците за тимот на Риеак, а Ристовски беше асистент за третиот израмнувачки гол за својот тим.

Lupin the 3rd: The Legend of the Gold of Babylon Episode Full

AnimeTV: Barefoot Gen (Dub) anime episode Full online free at https://animetv.cc netflix anime tv shows

AniWatch: Twilight of the Dark Master (Dub) anime episode Full online free at https://aniwatch.pro aniwatch

SOUND & FURY (Dub) (https://animeflv.uk/m/J63L) Episode Full

Website https://animeheaven.pro: Watch UQ Holder! animeheaven Episode 12 dubbed anime