March 1, 2021 11:54
Спорт

Рибери не исклучува враќање во Бундеслигата

Напаѓачот на италјанскиот фудбалски калчолигаш Фиорентина, Франк Рибери не ја исклучи можноста дека може да се врати во германскиот шампионат.

-Во моментов размислувам само за Фиорентина, бидејќи сум важен за тимот. Сепак, не исклучувам можност да се вратам во Бундеслигата кога ќе ја завршам работата во Италија, изјави Рибери за германски „Билд”.

Рибери игра во Фиорентина од 2019 година. Во сезоната 2020/21, 37-годишниот Французин одигра 16 натпревари за тимот, на негова сметка се четири асистенции.

Од 2007 до 2019 година, фудбалерот играше за Баерн Минхен

Bloom Into You Episode 13 at AnimeHeaven animeheaveneu

The Misfit of Demon King Academy (Dub) Episode 13 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll free premium reddit