October 18, 2021 12:21
Свет

Речиси 70 отсто од населението во Франција е вакцинирано

Околу 50 милиони луѓе во Франција веќе се вакцинирани, што сочинува речиси 70 отсто од населението.

Овој успех во вакцинацијата се припишува на воведувањето здравствен сертификат.

Во Франција, без здравствен сертификат, луѓето се осудени на недостиг на социјален живот. Ова значи дека или треба да се вакцинираат или да имаат постојани тестови за да посетуваат различни јавни места.

Website https://animetv.cc: Watch Hand Maid May: Akiramemasen (Dub) animetv Episode Full top anime tv shows

ANIMEFLIX: Undefeated Bahamut Chronicle anime episode 12 online free at https://animeflix.nl animeflix spirited away

4Anime: Taiso Samurai anime episode 11 online free at https://4anime.biz dubbed anime

WCOStream: Muromi-san anime episode 13 online free at https://wcostream.cc animes online

Hikingproject: https://www.hikingproject.com/user/201168050/gogoanime-lol

Profile ameba: https://profile.ameba.jp/ameba/gogoanimebe