January 27, 2022 06:33
Свет

Речиси 30.000 новозаразени во Чешка за еден ден, најмногу од почетокот на пандемијата

Во Чешка се регистрирани 27.717 нови случаи на зараза со коронавирус, што е најмногу досега за еден ден, соопшти тамошното министерство за здравство.

Податоците покажуваат дека епидемијата зема замав со 131.731 откриен случај во претходните седум дена, наспроти 73.200 во текот на октомври.

Денешната бројка е трет рекорд во претходните седум дена.

Во нов обид да се потисне една од највисоките стапки на зараза во светот, чешката влада нареди кафулињата и баровите да се затворат во 22 часот и ги забрани божиќните пазари.

free anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Mother of the Goddess’ Dormitory Episode 6 - Uncen

anime website Your Lie in April

anime website Bleach

free anime online 4Anime Fairy Tail (Dub)

watch anime JUJUTSU KAISEN (Dub)