January 21, 2019 23:47
Фудбал

Речиси 2 илјади додавања, но ниту една асистенција…

Едно од најголемите засилувања на Челси минатото лето, Бразилецот со италијански пасош Жоргињо, се најде на удар на навивачите на лондонскиот клуб.

Имено, англиските медиуми објавија статистика која што може да се каже дека е поразителна за главниот креативец во средниот ред на екипата на Маурицио Сари. Жоргињо веќе долго време е без асистенција и според многумина, тој само бесмислено ја додава топката.

Жоргињо направил дури 1,896 точни додавања, а неверојатно звучи тоа што нема направено асистенција.

Тој имал 180 точни додавања против Вест Хем, дуел кој заврши со 0:0, па поради тоа многумина сметаат дека ова е фудбалерот за врска со најмала ефикасност во Премиер лигата.

Related posts

Фудбалерите на Лестер се во Банкок, на погребот на газдата

24info

Реина пред големото дерби: Јувентус го почитуваме, ама не се плашиме

24info

Интер се договори и за Артуро Видал

24info