Балкан

Република Српска требаше воено да биде уништена, тврди Милановиќ

Претседателот на Хрватска, Зоран Милановиќ денеска изјави дека Република Српска „требала воено да биде уништена“, а дека Милорад Додик, српскиот член на Претседателството на БиХ, шири етничка омраза, но и дека „има многу полоши од него“.

Според Милановиќ, прославата на Денот на РС е најлошиот можен избран датум, проследен со ужасни злосторства, а неговото славење како света концепција на парадржава е политички неморално.

-РС требаше да биде уништена воено. РС е создадена во Дејтон, ја потпиша Туѓман и јас го прифаќам тоа и тоа е се. Ниту Додик, ниту Путин не се етнонационалист, тоа се луѓе кои шират етничка омраза… И има многу полоши од Додик. Еден од можните соговорници е Бакир Изетбеговиќ, купува парчиња платно и чека што подолго да се изморат Хрватите. Ги краде и постојано ги лаже. РС е специјален корпус во рамките на БиХ. Она што е важно за Хрватите е односот во Федерацијата. На последните избори беа запленети неколку избирачки места, а тоа се луѓето кои ќе гласаат како што им кажува Бакир. Ако се шест, готово е, Хрватите веќе нема да можат да ги повлекуваат лисиците додека им се одземаат правата. Домови на луѓето во федерацијата на Бошњаците, Србите кои одамна исчезнаа и Хрватите кои  со Бошњаците го делат политичкиот фактор. Хрватите не можат да ја напуштат таа брачна заедница, но можат да повикаат полиција, рече Милановиќ, зборувајќи за ситуацијата во Босна и Херцеговина.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Tokyo Revengers (Dub)

4Anime Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

One-Punch Man Episode 9

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 21