Спорт

Реми на Атлетико со Бетис, се понеизвесна трката за титулата

Атлетико Мадрид не успеа да го совлада Бетис, но и ремито од 1-1 беше доволно за одново да се врати на водечката позиција во Примера која во изминативе 24 часа ја држеше Реал Мадрид по славјето во Ел Класико.

Клаудио Браво и Јан Облак имаа неколку одлични одбрани на оваа средба особено Чилеанецот и тоа во завршните моменти од пресметката на „Бенито Вилјамарин“. Кога се во прашање головите тие паднаа во првиот дел, Караско во 5 стрелаше за водство на „душекџиите“ за да во 20 минута Телјо бие прецизно на спротивната страна.

Атлетико има 67 бода и во завршните 8 кола ќе влезе со 1, односно 2 бода повеќе во однос на Реал и Барселона.

ANIMEFLIX animeflix inuyasha: Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen (https://animeflix.nl/m/0ew6) Episode Preview 02

AnimeFreak watch anime online: Watch Bleach Episode 212