January 27, 2021 10:43
Спорт

Реми без голови во Лондон меѓу Челзи и Тотенхем

Челзи и Тотенхем не го оправдаа епитетот на дерби според тоа дека немаше голови на „Стемфорд бриџ“. Имаше доста атрактивни удари, по неколку интервенции на двајцата голмани, меѓутоа тоа не беше доволно да се украси битката за преземање на лидерската позиција во Премиер лигата.

Учителот Мурињо и ученикот Лампард максимално тактизираа. Челзи се закануваше преку доминација во посед на топката, додека Петлите чекаа контра-напад за да го одржат перфектниот учинок на гостувањата во шампионатот, но вечерва испуштија бодови за првпат по четири гостински победи во низа.

Иако мрежата на Љорис се затресе уште во 11-тата минута, Вернер се најде во недозволена позиција, па неговиот погодок не се важеше.

Тотенхем со ова реми повторно застана на делба на првото место на табелата со Ливерпул со по 21 бод, додека Челзи заостанува два бода на третото место.

Watch The Daily Life of the Immortal King Episode 7 (https://gogoanime.be/m/RzGr/ep-7) at website https://gogoanime.be. See more boku no hero academia season 4 gogoanime

Watch Slime Taoshite 300-nen, Shiranai Uchi ni Level Max ni Nattemashita Episode Preview at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll free account