April 23, 2019 00:52
Фудбал

Ремзи потпиша рекорден договор со Јувентус

Арон Ремзи вчера потпиша пред-договор со Јувентус и ќе го зајакне клубот со слободен трансфер во текот на летото.

Тој се согласил на ексклузивна неделна плата од околу 450.000 евра, што ќе биде рекорд за британски фудбалер. Самиот договор ќе биде за четири години.

Еден куп тимови го сакаа 28-годишниот играч од средниот ред откако стана јасно дека „топџиите“ нема да го задржат. Сепак, Ремзи одлучи да стане соиграч на Кристијано Роналдо.

Уште во јануари, репрезентативецот на Велс ги поминал лекарските прегледи, за што инсистирале „бјанконерите“.

Ремзи е дете на Кардиф Сити, а во Арсенал премина во 2008 година

Нови вести

Де Хеа после дебаклот: Ова не е стандардот на играчите кои го носат дресот на Јунајтед

24info

Бензема оваа сезона е подобар од Роналдо! Хет-трик за победа над Билбао

24info

УЕФА го избра тимот на неделата во Лига Европа

24info