October 16, 2021 16:13
Спорт

Рекордерот Роналдо: Уште еден успешен тест на патот кон сонот – СП 2022

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо уште еднаш ја истакна посветеноста кон репрезентацијата.

Роналдо синоќа го постигна водечкиот гол на пријателскиот натпревар против Катар (3:0).

  • Како и секогаш, горд сум што ја претставувам мојата земја и нејзините бои. Уште еден успешен тест на нашиот амбициозен, непопустлив пат кон сонот – историското Светско првенство 2022 година во Катар! – напиша Роналдо.

Триесет и шестгодишниот Португалец постигна гол против 46-тата земја, што е нов рекорд. 

Website https://animetv.cc: Watch Basilisk: The Ouka Ninja Scrolls animetv Episode 24 www2 anime tv

Moriarty the Patriot Part 2 Episode 13

Website https://gogoanime.be: Watch Night on the Galactic Railroad gogoanime Episode Full the daily life of the immortal king gogoanime

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://twistmoe.net: Watch Mahou Yuugi 3D (Dub) twistmoe Episode Full free anime