June 13, 2021 01:21
Свет

Рекорден број новозаразени во Италија од почетокот на пандемијата

Рекордни 19.644 случаи на коронавирус се потврдени во Италија во последните 24 часа, така што вкупно 504.509 лица се заразени во таа земја од почетокот на пандемијата.

За еден ден починаа 151 лице, а досега вкупно 37.210 лица.

Премиерот Џузепе Конте рече дека сака да избегне повторно воведување на целосно затворање на земјата, што помогна да се намали ширењето на епидемијата минатата пролет, пренесува „Ројтерс“.

ANIMEFLIX death note animeflix: Watch Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen Episode Cam-Nosub

GoGoAnime my hero academia season 4 gogoanime: Attack on Titan Season 3 Part 2 (https://gogoanime.be/m/3BDk) Episode 10