November 28, 2021 06:52
Свет

Рекорден број на починати од Ковид-19 во Украина

Рекорден број од 538 смртни случаи на дневна основа од коронавирус е потврден во Украина во последните 24 часа, објави Министерството за здравство на таа земја.

Претходно, рекордна смртност кај пациенти со Ковид-19, беше регистрирана на 7 април.

Податоците на министерството покажуваат дека во изминатите 24 часа се пријавени 15.579 нови случаи на инфекција, додека од почетокот на пандемијата во Украина се потврдени вкупно 2,66 милиони случаи на коронавирус и 61,348 смртни случаи меѓу заразените со Ковид-19.

Website https://4anime.biz: Watch Levius (Dub) 4anime Episode 12 bleach 4anime

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Gintama (Dub) Episode 49

ANIMEFLIX: Chobits: Chibits - Sumomo and Kotoko Deliver anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix safe

Website https://wcostream.cc: Watch Five Numbers! wcostream Episode Full animes online