Свет

Рекорден број на починати од Ковид-19 во Русија

Во Русија, бројот на новозаразени со вирусот е зголемен за 65.109 во изминатите 24 часа, објави Рускиот кризен центар за борба против Ковид-19.

Вкупно 5.970 хоспитализации се пријавени поради коронавирус во последните 24 часа, што е пад од 3,9 отсто во однос на претходниот ден, јавува руската агенција ТАС С.

Во исто време, регистрирани се 655 нови смртни случаи, со што вкупниот број на починати од Ковид во Русија се искачи на 326.767 од почетокот на пандемијата.

Вчера беа потврдени дури 679 смртни случаи.

Уште 21.714 лица закрепнале од Ковид во изминатите 24 часа, со што вкупниот број на закрепнати се искачи на 10.045.336.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime BANANA FISH Episode 15

4Anime Dragon Ball Super Episode 130

stream anime online My Hero Academia Season 2 (Dub)

4Anime Naruto: Shippuden (Dub) Episode 493

english anime 4Anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2