April 21, 2021 00:20
Балкан

Рекорден број на заразени во Албанија, за една недела 130 починати

Во Албанија 29.040 лица се разболеле од коронавирус во февруари, објави албанското Министерство за здравство, што е повеќе од една четвртина од вкупниот број на заразени, бидејќи 107.000 граѓани се разболеле во таа земја од почетокот на пандемијата.

Во текот на февруари забележани се рекордни бројки на лица заболени од Ковид-19 за еден ден, пренесува албанскиот портал „Егзит“.

Во последната недела од февруари, 130 лица починале од коронавирусот, што е најголем број на смртни случаи за еден месец.

Од почетокот на пандемијата на коронавирус во Албанија се разболеле 107.000 луѓе, а 1.796 починале.

AnimeHeaven anime heaven anime: So I'm a Spider, So What? (https://animeheaven.pro/m/6q4Y) Episode 14

WCOStream dubbed anime: Watch Dr. Stone: Stone Wars Episode 11 (https://wcostream.cc/m/GaVd/ep-11)