September 25, 2021 06:22
Спорт

Рекорден број заразени со Ковид-19 во Токио во текот на Олимписките игри

Токио денеска го пријавија својот најголем број заразени со коронавирус во текот на едно деноноќие – рекордни 2.848 случаи од почетокот на пандемијата.

Бројката е регистрирана само неколку денови откако јапонската престолнина на 23 јули и официјално стана домаќин на Летните олимписки игри.

Претходниот рекорд според бројот на новорегистрирани случаи на коронавирус во Токио изнесуваше 2.520, колку што беа регистрирани на 7 јануари.

Во Токио на сила се вонредни епидемиолошки мерки додека траат Олимписките игри,

Олимпијадата се одржува без присуство на гледачи, а огромен процент од јапонското население се противеа Токио да биде домаќин на најголемата спортска манифестација.

Matsumoto Fragment (https://wcostream.cc/m/Oxal) Episode Full

https://animefreak.ws kiss x sis animefreak

Website https://animeflv.uk: Watch Godzilla Singular Point animeflv Episode 13 anime streaming

Website https://animebee.to: Watch Fastening Days 3 animebee Episode 3 dubbed anime

Animeflixnl simplesite: http://animeflixnl.simplesite.com/

Diigo: https://www.diigo.com/profile/gogoanimelol