September 23, 2019 18:13
Фудбал

Резултати од реванш дуелите од плеј-офот во Лига Европа

Резултати од реванш дуелите од плеј-офот во Лига Европа

Вчеравечер се одиграа реванш-дуелите од плеј-офот во Лигата на Европа и веќе се јасни сите екипи кои се пласираа во групната фаза.

Во еден од најинтересните дуели, Вулверхемптон го победи Торино по втор пат, овој пат со 2-1 и се квалификуваше во групите.

Ајнтрахт (Франкфурт) пак победи со 3-0 против Стразбур во реваншот одигран во Германија и исто така тера по распоред.

Еве ги и сите резултати од последното претквалификациско коло:

Карабах – Линфилд 2:1 (2:3 во првиот натпревар)
Рига – Копенхаген 1:0 (1:3)
ПАОК – Слован Братислава 3: 2 (0:1)
АИК Стокхолм – Селтик 1:4 (0:2)
Аполон – ПСВ Ајнховен 0:4 (0:3)
Молде – Партизан 1:1 (1:2)
Зорја Луганск – Еспањол 2:2 (1:3)
БАТЕ Борисов – Астана 1:0 (0:3)
Бнеи Јехуда – Малме 0:1 (0:3)
Спартак Москва – Брага 1: 2 (0: 1)
Антверпен – АЗ Алкмар 1:4 (1:0)
Апоел Бир Шева – Феенорд 0:3 (0:3)
Трабзонспор – АЕК 0: 2 (3: 1)
Ријека – Гент 1:1 (1:2)
Дуделанж – Арарат-Ерменија 2:1 (1:2)
Ференцварош – Судува 4:2 (0:0)
Марибор – Лудогорец 2:2 (0:0)
Ајнтрахт – Стразбур 3:0 (0:1)
Ренџерс – Легија Варшава со 1:0 (0:0)
Вулверхемптон – Торино 2:1 (3:2)
Виторија Гимараеш – ФЦБ 1:0 (0:0).

Нови вести

Шоу на трибините на Галатасарај: Во Истанбул беше приредено свечено претставување на засилувањата

24news

Де Лихт најдобар играч во Холандија за минатата сезона

24news

Почина 9- годишната ќерка на Луис Енрике, светот на фудбалот тагува

24news