January 24, 2021 04:51
Македонија

Редици пред Сити мол за „Блек Фрајдеј“ (ФОТО)

Иако состојбата со коронавирусот не стивнува, граѓаните не беа спречени од посета на продавниците во Сити мол, по повод „Блек Фрајдеј” (Црн петок).

На социјалните мрежи се споделуваат фотографии од редици луѓе кои чекаат да влезат и да почнат со шопинг, пренесува локално.

Според последниот извештај од Министерството за здравство, во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на Ковид-19. Бројот на новозаразени во Скопје изнесува 472.

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? (https://kissanimeonline.com/m/lddz) Episode 2 at KissAnime god of highschool kissanime

Dragon Ball Z (https://animeheaven.pro/m/pD1o) Episode 291 at website https://animeheaven.pro animeheaven boruto